PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32684}

Żegnaj Chips

Goodbye, Mr. Chips
7,2 316
ocen
7,2 10 1 316
Żegnaj Chips
powrót do forum filmu Żegnaj Chips

jak dla mnie. Można odnieść wrażenie, że więcej w filmu życia prywatnego Chipsa niż zawodowego. I tak jednak gościa polubiłem, i to właśnie Donat, a nie O'Toole powinien być w rankingu AFI. Chyba wzorował się na nim gość z "Nieustraszonych pogromców wampirów".

_Andrzej_

No właśnie! Miałem takie deja vu gdy oglądałem ten film! Najpierw widziałem "Nieustraszonych pogromców wampirów" i prof. Abronsiusa a potem "Goodbye, Mr. Chips!" i stary Chips natrętnie mi kogoś przypominał! :-) Dzięki za tę uwagę!
Film świetny, niby bardzo prosty, ale wzruszający i dobrze się go ogląda.

_Andrzej_

Donata AFI na swojej liście chyba nie mogło uwzględnić, bo wersja z 1939 roku jest brytyjska, a oni rozpatrywali tylko amerykańskie filmy.

ocenił(a) film na 7
Davus

"Gandhi" i "Dr. No" są a to też filmy brytyjskie, jeśli jakiś tytuł był oficjalnie rozpowszechniany w Stanach może byc na tej liście.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Bo chyba generalnie w tym filmie miało być więcej życia prywatnego niż zawodowego, przynajmniej od czasu gdy bohater owo życie prywatne posiadł. Zgodzę się jednak że film jest trochę za bardzo pocięty, chciało by się więcej od niektórych "rozdziałów czasowych".

Sqrchybyk

To poszatkowanie filmu też mi przeszkadzało. Mimo to film bardzo polubiłam. A jeszcze bardziej pana Chipsa. :) Cudowna rola!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones