PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771789}
6,4 7 006
ocen
6,4 10 1 7006
5,7 3
oceny krytyków
Amanda Knox
powrót do forum filmu Amanda Knox

Żenua

ocenił(a) film na 6

Przez cały film nie mogłem pozbyć się odczucia megalomanii tego typa z policji prowadzącego śledztwo oraz dziennikarzyn to śledztwo relacjonujących. Argumenty padające z ich ust momentami wywoływały u mnie reakcję "what the f uck??"
8 lat i 4 wyroki.. To pie przona tragikomedia włoskiego wymiaru sprawiedliwości

ocenił(a) film na 6
Natan30

Miałam ochotę ich wszystkich rozszarpać za zniszczenie życia młodej dziewczyny. Knox miała pecha, trafiła na kompletnych amatorów z parciem na szkło. To wyjatkowo groźne połączenie.

ocenił(a) film na 7
Natan30

Miałam dokładnie te same odczucia. Jakaś kpina. Cały seans ogarniało mnie współczucie wobec Amandy i jej partnera, za to do dziennikarzyny z przyklejonym uśmiechem przy każdym wywiadzie i dumnym prowadzącym śledztwo, aż krew zalewała przy słuchaniu tych idiotycznych tłumaczeń.

Dominique_Loveness

Ogarnialo Cie wspolczucie, bo tak zlstal poprowadzony ten dokument lrzez netflixa. Niestety ile osob, tyle opinii. Czytalem o tym pare miesiecy temu na amerykańskiej stronie (nke mogę teraz znalezc) i bardzo fuzo rzeczy w dokumencie zostało pominiętych i niewyjasnionych....

Losu7

Polecam książkę Jak rozmawiać z nieznajomymi. Jednym z opisanych przykładów jest sprawa Amandy Knox i problem oceny jej trunsparetnosci. Opisując ogólnie, wielu obserwatorów uważa ją za winą tylko na podstawie jej odmiennych od oczekiwanych zachowań. Co jest jedynie cechą danej osobowości i nie każdy w sytuacjach skrajnych zachowuje się wg. przyjetych wzorców.

Natan30

ten dziennikarz był żałosnym narcyzem "gdy zobaczyłem swoje nazwisko w gazecie to było lepsze niż sex".

Natan30

Bogaci rodzice Amandy wynajęli firmę PR ową która wymyśliła narrację „młodej dziewczyny zbyt głupiej by zrozumieć co się działo”, niewinnej, która została ofiara tych niedouczonych Włochów, „z parciem na szkło”. Zastanów się nad tym - Knox została skazana w dwóch procesach przez więcej niż jednego sędziego, dziesiątki osób miało z nią kontakt. To dużo więcej niż jeden prokurator, który myśli że jest Sherlockiem. W dwóch procesach wykazano, że jej zeznania i zachowanie wskazywały na winę i współudział w morderstwie. To są obiektywne fakty a nie jakieś wymysły fantastów.

Bbb11_fw

Co nie zmienia faktu, że policjant prowadzący był aroganckim kretynem. Amanda miała zabić współlokatorkę, bo ta była oburzona trójkącikiem Amandy? To żywcem wyjęte z jakiejś taniej telenoweli.

Mlodzik91

Nie był aroganckim kretynem. Tak prezentuje to Amanda i jej strona. Amanda miała zabić Meredith z powodu tego że między nimi narastał konflikt o chłopaka (Meredith np. skarżyła się że Knox nie spuszczała wody w sedesie z którego razem korzystały co było m. in. przejawem agresji) , zazdrością o jej popularność, kombinacji sexu, narkotyków i tego że było halloween oraz w ramach realizacji fantazji jej chłopaka Solecito (który miał w swojej kolekcji komiksy z przemocą wobec kobiet i kolekcjonował noże). Jak zginęła Meredith? Od noży a jej ciało ułożono w pozycji przywołującej właśnie jeden z tych komiksów. Włosi o tym wiedzieli ale tego w dokumencie nie ma.

Natan30

Na youtube polecam odsłuchać podkast krymitalia -meredith kercher oczami włochów, jest w nim podane dużo szczegółów. Zgadzam się z przedmówcą, że dokument jest bardzo stronniczy. Faktem jest również że włoska policja, nie dołożyła odpowiednich starań aby udowodnić niepodważalną winę. Co niestety, często się zdarza. Tyle osób ile wpuścili na miejsce zbrodni, siłą rzeczy zanieczyściło materiał dowodowy. Szkoda że dzisiaj nie mówi się, o Meredith jako o ofierze, tylko mam wrażenie że największą ofiarą jest Amanda.

rebbiyala

Jak ktoś kto wyrabia sobie opinie na podstawie publikacji i filmów dokumentalnych, może oceniać winę jako niepodważalną? Nie mając wglądu w dokumentacje dowodową. Mam nadzieje, że nie pracujesz w wymiarze sprawiedliwości

mihas

niezła próba, ale niezbyt trafiona :) Rozumiem, że ty masz te materiały i zostałeś oświecony. Bo ja niestety, jako mieszkanka Włoch mam dostęp do treści umieszczonych legalnie w przestrzeni publicznej i mam prawo mieć na ten temat własne zdanie. Nie rozgrzeszam z win wymiaru sprawiedliwości, który popełnił wiele błędów, kierując się swoją niekompetencją i uprzedzeniami. Tylko, tak jak zaznaczyłam w komentarzu gdzie w tym wszystkim Meredith? Z twojego komentarza wynika, że kierujesz się w tej sprawie publikacją książkową/ też mogłabym napisać " jak tak można ?wyrabiać sobie opinie na podstawie jednej książki " ?

rebbiyala

Ja sobie nie wyrobiłem zdania z książki. Przecież nie napisałem jednoznacznie kto jest winny. Film dotyczy tematu Amamndy Knox i na niej się skupia, stąd mniej poświęca się uwagi ofierze. Poza tym nawet jeśli występują dziwne zachowania podejrzanych czy nie wyjaśnione wątki, nie oznacza to że główny podejrzany jest winny. Ludzie traktują realne sprawy kryminalnie na wzór filmów czy seriali, w prawdziwym życiu wyjaśnienie jest często prostsze, a atrakcyjne medialnie scenariusze okazują się wyssane z palca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones