PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34626}

Piątek

Friday
7,2 23 860
ocen
7,2 10 1 23860
6,0 3
oceny krytyków
Piątek
powrót do forum filmu Piątek

Dobry film.

ocenił(a) film na 9

Wielu ludzi pisze że to dno, ale to jest film dla wąskiego grona odbiorców jak to ktoś wspomniał, wspaniały klimat, muzyka, komizm i slangowe zwroty (Breake yourself foool! :D) które czasami psują napisy - akurat w mojej wersji filmu, ale wiadomo że takich rzeczy idealnie się nie przetłumaczy nigdy. Widać świetnie klimat west coastu, i nie ma tutaj jednocześnie czegoś w stylu 50 centa, "ciężkich" bitów, prawdziwy old school więc nie wiem dlaczego niektórzy tak jadą po tym filmie, ukazuje on ghetto jednocześnie bawiąc zabawnymi sytuacjami.
A tak poza tym we wszystkich trzech częściach nie słychać tylko i wyłącznie rapu ale również wiele innej old schoolowej muzyki która odzwierciedla LA lat 90 (z tego co teraz kojarzę to na przykład Ohio Players - Funky Worm leciał chyba w drugiej części i wiele innych nut, swoją drogą muszę sprawdzić soundtrack).

Myślę że każdy, nawet ktoś kto nie jest specjalnie zorientowany a nie jest kimś ograniczonym obejrzy to z uśmiechem na twarzy. No i pierwszy film z podobnej kategorii jaki przyszedł mi do głowy to "Chłopaczki z Osiedla", parodia "Boyz n Da Hood" dla tych którzy chętnie by obejrzeli coś podobnego, tylko to jest już bardziej w stylu parodii.

Jednym słowem dla osób takich jak ja świetny film, jednym tchem można wszystkie trzy części oglądnąć i wbrew pozorom nie wyglądam w realu na żadnego słuchacza rapu, aczkolwiek uwielbiam klimat LA, G-Funk itp. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Writer

nic dodać nic ująć :D Świetnie opisałeś ten film. Ja również tak go postrzegam. Kocham ten old school i muzyke G-funk :D Zapraszam na stronke g-funk eu nie mojego autorstwa ale polecam bo sporo info na niej

ocenił(a) film na 9
Vaco91

Stronkę G-Funk.eu odwiedzam regularnie, znam ją od jakiegoś czasu. Pozdrawiam :).

Writer

Podbijam temat...
na propsie ;)

ocenił(a) film na 8
Writer

zgadzam sie z toba, wspaniale oddaje zycie zwyklych ludzi z getta( nie kozaków chociaz Tucker takiego probuje grac na osiedlu w tym filmie oczywiscie) w latach 90. Dobra oldschoolowa komedia dla kumatych. Polecam wszystkie czesci. PS. pan Jones wymiata !!!

ocenił(a) film na 6
Writer

Bo nie trzeba wyglądać na "jakiegoś" aby kochać muzykę, i to jest piękne. Curtis Mayfield też gra w tym filmie i wiecie co, to jest piękne!

ocenił(a) film na 5
Writer

Nie czuję w tym filmie żadnego klimatu. Chyba że mieszkałeś na murzyńskich przedmieściach i marnowałeś czas siedząc na ganku. Film niestety nie dorównuje sławnemu otworowi Ice Cuba pod tym samym tytułem..

ocenił(a) film na 10
Aldon

Bardzo współczuję ci poczucia humoru, więcej od ciebie ma drewno w tartaku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones