PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10863}

Siedmio-procentowy roztwór

The Seven-Per-Cent Solution
6,9 123
oceny
6,9 10 1 123
Siedmio procentowy roztwór
powrót do forum filmu Siedmio-procentowy roztwór

Powinienem może zaznaczyć, że mój komentarz może zawierać treści zdradzające
fabułę, ale... Tak naprawdę jest to nie spojler, lecz ostrzeżenie - przed filmem o
Sherlocku Holmesie, w którym przez co najmniej 40 minut nie dzieje się właściwie nic,
nie ma żadnego śledztwa ani zagadki kryminalnej, którą słynny detektyw mógłby zacząć
rozwiązywać, dostajemy za to postać marudnego faceta przesiąkniętego narkotykami i
irytującą obsesją na punkcie profesora Moriartego. Nawet dedukcyjne popisy Holmesa -
które w utworach Artura Conan Doyle'a zjednywały detektywowi podziw i sympatię
czytelnika - tutaj tylko rażą swą sztucznością i nadęciem głównego bohatera. I nie
wnikam tu w kwestię zgodności filmowego wizerunku Holmesa z książkowym
pierwowzorem - o której tyle się mówi w kontekście roli Roberta Downeya Jra - nie ma to
bowiem żadnego znaczenia, gdy po kilkudziesięciu minutach trwania filmu wciąż
wygląda na to, że jedynym tematem tego filmu będzie zrzędzący Holmes leżący w łóżku i
leczący się z uzależnienia oraz jego deliryczne wizje. Naprawdę, gdybym chciał obejrzeć
jakiś dramat psychologiczny lub medyczny, to ostatnią rzeczą, jakiej szukałbym w tym
gatunku, byłby film o Sherlocku Holmesie. Wprawdzie w filmie w końcu zaczyna się coś
dziać, do tego momentu jednak byłem już tak znudzony "akcją" koncentrującą się wokół
"łóżkowych perypetii" Holmesa, że nie interesował mnie już dalszy ciąg wydarzeń ani
zakończenie filmu.

ocenił(a) film na 7
silvas76

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś konwencji tego filmu, która nie jest adaptacją Doyle'a. Ten film był tego pastiszem, bazującym na powieści amerykańskiego pisarza. W filmie była część zwariowana, była część śmieszno-poważna i potem była część z akcją i wszystko to się w inteligentny sposób zmieszało i wszystkie te dłużyzny które Cię denerwowały wcześniej miały potem sens w rozwiązaniu tego wszystkiego.

Salt_The_Fries

Nieadaptacja, ale bazowanie na budzących określone oczekiwania postaciach z książek kryminalnych w co najmniej czterdziestominutowej, rozczarowującej rozbiegówce jest, to pewne. Jeśli więc cokolwiek się tam się później połączyło w sensowną całość, to trzeba było na to czekać zbyt długo - co wyraźnie napisałem.

ocenił(a) film na 7
silvas76

Ale ja ogólnie się Tobie nie dziwię, bo film długo potrzebował, by się rozkręcić. Tylko potem mnie akurat urzekł, ale to specyficzny film więc też na pewno każdy to inaczej odbierze. Ja bym dał mu 6.5 niż 7 ale tak dałem, że 7/10 tutaj, bo się inaczej nie da.

silvas76

dureń nie przyzna sie że nim jest, tylko idzie w zaparte.

ocenił(a) film na 8
silvas76

To ekranizacja komiksu.

silvas76

Przeciętny i irytujący to jest twoj komentarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones