PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9672}
7,2 491
ocen
7,2 10 1 491
The Source
powrót do forum filmu The Source

Elo !!;) staram się zabrać całą kolekcję filmów z Johnnym Deppem, jednak jestem ciekawa o czym jest ten film?? czy ktoś z was może miał okazje go widziec???

siemka też zbieram:) ale tego jeszcze nie mam i nie widziałem, jak się czegoś dowiesz daj znać...

Ten film można pobrac np. przez eMula, ale chyba napisow polskich nie ma... a o czym jest nie wiem, bo jeszcze nie oglądałam... Pozdro

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
UneFille

Jeśli Ci zadziała to napisz tu co to za twór.

piotrek_majes

tez zbieram całą kolekcję filmów z Johnnym i jestem ciekawa co to za film :/ jak obejrzę to napiszę

Karola

Pierwsze slysze o tym filmie o.O Jak ktos zobaczy niech da znac z gory dzieki :D

ocenił(a) film na 8
Astartte

Jeśli to film dokumentalny, a Depp gra Jacka Kerouaca, to zapewne jest to film o Jacku. Wydaje mi się, że Jack Kerouac to poeta amerykański, który włóczył się po tzw. prowincji i pisał o niej wiersze.

Finrod

Fakt,był pisarzem:http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Kerouac
Jeśli chodzi o ten film to znalazłam coś ciekawego na Youtube:
http://pl.youtube.com/watch?v=5z79FQ6Rkuk

rrr_Angel

heh, a ja zbieram właśnie wszystkie filmy z Johnem Torturro (no przynajmniej te lepsze) i też rozglądam się za tym filmem.
Niestety niełatwo go dostać.

rrr_Angel

cholerka, ale on seksowny.....


btw też zbieram, a przynajmniej staram się wszystkie obejrzec. :D

ocenił(a) film na 9

Film rzeczywiście można pobrać na eMulu. Ja tak zrobiłam, ale niestety nie ma napisów. Dlatego też radze przeczytać najpierw "W drodze" Jacka Kerouaca - łatwiej zrozumieć film. Bardzo interesujący dokument. Polecam.

ocenił(a) film na 8
goslawa25

gosława, ja widzę ze ty wiesz wszystko ;>, heh no ja przeczytałam książkę - polecam, dosyć interesująca lektura, ale głównie patrząc przez pryzmat nurtu Beat Generation, warto cos o tym przeczytac ,bo inaczej wydaje mi sie moze byc niezrozumiala
a film prawie mam;p mam nadzieje dam rade bez napisów ;)

tutaj można obejrzeć i pobrać ten film, nie wiem co prawda w jakim jest stanie bo jeszcze nie pobrał się do końca, ale jestem dobrej myśli.

http://chomikuj.pl/c0nd00r?fid=173459375

simpleplan_greenday

film dziala, wlasnie pobralam tylko nie ma napisow. jak ktos posiada to prosze o kontakt

ocenił(a) film na 8
claudie

chyba nikt się jeszcze nie pokwapił żeby te napisy stworzyć niestety...

maga89

trzeba by się zabrać za tłumaczenie ;d... właściciel chomika także nie posiada napisów .

powiem szczerze,że mam zonka,pierwszy raz słyszę o takim filmie,jakoby w nim zagrał. ale ejsli to prawda to dopisuję "the source" jako 4 perełkę,nad ktora musze przysiac dluzej bo nie ma napisów. Kurcze musze wreszcie te perełki przegladnac w wakacje bo tlyko ich jeszcze nie widzialam,a zabieram sie za to juz chyba 3 lata:]

ocenił(a) film na 7
madzia06

film jest dokumentalny, o grupie amerykańskich pisarzy i poetów z lat 40. i 50. zwanych "beat generation" czyli po ludzku bitnikami. narracja dokumentalna przerywana jest scenkami, w których współcześni aktorzy wcielają się na chwilę w pisarzy i wygłaszają fragmenty ich najważniejszych dzieł: Depp występuje jako Jack Kerouac, Turturro jako Allen Ginsberg i Hopper jako William Burroughs. każdy z nich ma tylko jedną kilkuminutową scenkę, więc jeśli ktoś chce to obejrzeć tylko dlatego, że to film z Deppem, to sobie może darować.
jeśli zaś interesuje go literatura, sztuka, ameryka i piękno, to bezwględnie warto.

Mudshark

Zgadzam się w stu procentach. Dla tych, którzy znają lub interesują się powyższym tematem film będzie z pewnością niezwykłą podróżą w czasie i jedną z nielicznych okazji do zobaczenia lub usłyszenia niektórych twórców z tamtego okresu. Przenika przez niego taka przejmująca nostalgia i tęsknota za minionymi latami. Początkowa scena z Ginsbergiem była dla mnie porywająca. Jednak sama gra Deppa troszkę mi przeszkadzała. Nie wiem do końca dlaczego, ale było w niej coś sztucznego, nie pasującego do całości.

ten film można obejrzeć z lektorem online, całkowicie za free co zamierzam uczynić.

magda21

gdzie można go zobaczyć online?

claudie

chodzi o to: http://www.youtube.com/watch?v=k6JqjCB_7_I ??

ma_sz13

nie chodzi o to :), magda21 napisała o wersji z lektorem.

claudie

ale chodzi o ten dokument?

ma_sz13

tak, to ten dokument.

magda21

no wlasnie gdzie? coś mi się nie wydaje a raczej jestem tego pewien że kłamiesz... ten film fakt jest ONLINE ale niestety tylko po angielsku... nikt nie stworzył napisów... a tym bardziej nie znajdziesz z lektorem...
ale jeśli się mylę... oczywiście przyznam się do błędu i zwróce Ci honor... ale jak na razie KŁAMIESZ!

Film jest o wielkiej trójce Beatników, nie wiem czy znajdą się bardziej kontrowersyjne postacie niż oni. Byli pisarzami i poetami, włóczyli się po Ameryce. Sprzeciwiali się kapitalizmowi a w narkotykach znajdowali ukojenie. Kapitalnie ogląda się filmy "W drodze" "Śmierć i życie" i jeszcze kilka innych nawiązujących do tych osób - dodałbym tam jeszcze Luciena Carra.
Polecam mocno ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones