PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107371}

Wielkie życie

Beyond the Sea
7,2 1 790
ocen
7,2 10 1 1790
Wielkie życie
powrót do forum filmu Wielkie życie

Będąc świadomą nikłej popularności swingu w Polsce, mam nadzieję, że przynajmniej dzięki temu filmowi Polscy widzowie zapoznają się z twórczością Bobbiego Darina oraz rzeczywiście genialną piosenką "Mack the Knife". Bo nie wiedzieć czemu, muzyka lat 50, 60 jest u nas mało znana (pomijam oczywiście już te 10 szlagierów, które *w kółko* są puszczane w dyskotekach, bo ten rodzaj muzyki to trochę więcej niż tych 10 utworów). I tak fajnie, że dzięki "Dwóch Gniewnych Ludzi" ("Anger Management") Polska publiczność została zapoznana z nieziemskim "I feel pretty" (jakie to było uczucie, kiedy wraz z pierwszymi taktami piosenki jako *jedyna* zaczęłam się pokładać ze śmiechu /bo jako jedyna chyba wiedziałam o co w tej piosence chodzi i mogłam zrozumieć kawał.../ - szkoda, szkoda). No ale cóż, powoli, powoli i do jakiejś poprawy w polskiej edukacji kulturalnej dojdziemy...

Gillian_Karo

gwoli ścisłości
"Mack the Knife" to piosenka autorstwa Kurta Weilla (muzyka) i Bertolda Brechta (słowa), pochodzi z "Opery za trzy grosze"
http://en.wikipedia.org/wiki/Mack_the_Knife

użytkownik usunięty
Gillian_Karo

A skąd wiesz że jest mało znana?Nie wiem czy znasz Historie naszego kraju i nie tylko.W owych czasach panował u nas komunizm i nie wiedzieć czemu w owych czasach był on strasznie surowy do wszystkiego co było z zachodu.Tak więc wszystko co wiązało się z nie komunizmem było zakazane a za słuchanie "kapitalistycznej" muzyki i jej posiadanie groziło wiecienie i nie tylko.Jak wiadomo wszystko to co zakazane musiało być skrzętnie ukrywane czyli było ale nie tak bardzo powszechne jak teraz.Ludzie słuchali innych gatunków muzycznych które mogły się rozpowszechniać za zgodą Partii Rządzącej.Swing z resztą ma pewną historię w Polsce Chociażby Janusz Popławski i nie wiem czy nie Mieczysław Fogg ale w tym przypadku mogę się mylić.To by było tyle o Historii co do Gniewnych to może tylko ciebie śmieszy taki humor jaki jest zawarty w tej piosence.Pewnie to że każdy z nas jest inny sprawia że niektórym się podoba żółty a innym szary.Ja Gniewnych oglądałem z napisami i tekst piosenki był przetłumaczony i muszę stwierdzić że się nie śmiałem.Nie słodzi się na siłę komuś kawy jak ktoś lubi gorzką(to się tyczy twego ostatniego zdania).

ocenił(a) film na 8

Co ty bredzisz ...Ludzie nie dorabiajcie ideologii do muzyki!Zapoznaj się z faktami,od kiedy działały w Polsce zespoły jazzowe,big-beatowe i in.To,że władze jej nie popierały to nie znaczy że za granie wsadzano do ciupy!Chyba,że się zchlali,narozrabiali to mieli szlaban.Przeczytaj od kiedy w Polsce wychodził miesięcznik "Jazz"/piękna szta graficzna/z dodatkiem pisma"Non-Stop"poświęconemu muzyce big-beatowej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones