PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107371}

Wielkie życie

Beyond the Sea
7,2 1 791
ocen
7,2 10 1 1791
Wielkie życie
powrót do forum filmu Wielkie życie

Kevin Spacey po raz drugi stanął za kamerą. Tym razem po to, by opowiedzieć niezwykłe dzieje jednego z bardziej znanych piosenkarzy lat 50-tych i 60-tych (a także, okazjonalnie, aktora) Bobby Darina. "Beyond the Sea" jest kolejną muzyczną historią, jakich w ostatnim czasie sporo się kręci w Hollywood. Film wyróżnia się jednak specyficzną koncepcją narracji. Mamy bowiem plan, gdzie Darin kręci film o sobie samym, mamy plan będący jego wspomnieniami i wreszcie plan będący podróżą w czasie, ku przeszłości. Te wszystkie narracyjne plany nachodzą na siebie, mieszają się, czasem współistnieją, tak że trudno się w tym połapać. Mimo to całość robi dobre wrażenie, nie ma tu galimatiasu, wręcz przeciwnie ? dość łatwo przyszło mi "wejść" w tę formułę. W filmie aż roi się od standardów Darina. I tu zaczyna się problem. Nie jest to moja muzyka, zatem z pewnym trudem przyszło mi wysłuchiwanie jednego po drugim "wielkiego" przeboju. Po pewnym czasie stawało się to nużące.

Całość wyszła Spaceyowi nieźle, jednak plan był bardzo ambitny, a Kevin, mimo wszystko nie dorósł jeszcze do roli dobrego reżysera. "Beyond the Sea" wypada lepiej niż choćby "Dreamgirls", lecz wśród muzycznych biografii ulokowałbym ten film gdzieś po środku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones